Sepetim
bebeği kundaklamak nasil yapilmali

Bebeği Kundaklamak Nasıl Yapılmalı?

Yakın zamanda bir bebeğiniz olduysa, Bebeği Kundaklamak Nasıl Yapılmalı zaten biliyor olmalısınız. Ne kadar güvenli bir şekilde bebeğinizi kundaklamayı başardığınızı düşünseniz de, onu gevşetmenin bir yolunu bulurlar. Şimdi, bu normaldir ve bebeklerin bir noktada bunu serbest bırakması gerekir. Aslında bir bebeğin minimum hareket yapmasına izin vermeyen kundaklama onlar için oldukça tehlikelidir. Hem siz hem de bebek için işleri daha iyi hale getirmek için, bebeğinizi kısa sürede kundaklamanın en iyi yolu burada.

Kundaklama da İhtiyacınız Olacak Ürünler

Aslında pek bir şey yok! Tek ihtiyacınız olan kare bir müslin kundak örtüsü, hepsi bu! Müslin pamuklu olanları aldığınızdan emin olun. Nedenini zaten biliyor olabilirsiniz, ancak bu gerçekten bebeğinizin sağlığı ve genel gelişimi için en iyisidir. Pamuk en iyi organik kumaşlardan biridir ve aynı zamanda nefes alabilen bir kumaştır. Müslin pamuğu olduğu zaman hafif olur. Bu yüzden bebeği örttüğünüzde, küçüğün üzerinde çok ısınmaz veya ağırlık olmaz. Elbette kişiselleştirilmiş olanlar da var, ancak sağlık uzmanları bebeğin rahat etmesini sağlayan gevşek, açık uçlu ve büyük müslin örtüsü tercih ediyor.

Bebeği Kundaklarken İzlenecek Adımlar

Adım 1: Büyük, kare örtüyü düz bir yüzeye yayın. Şimdi, kundak örtüsünün köşelerinden birini elinizin uzunluğu kadar katlayın. Daha sonra, bebeğinizi köşedeki kıvrım bebeğin omzunun üstüne gelecek şekilde nazikçe ve çaprazlamasına yerleştirmelisiniz.

Adım 2: Şimdi, bebeğinizin vücudunu örtmek için örtünün sağ köşesini çekin ve köşeyi küçüğünüzün sol tarafının altına sokun.

Adım 3: Kalan sol tarafı yeni sıkışmış olanın üzerinden bebeğinizin vücuduna çekmenin zamanıdır. Bu adımın sonunda bebeğinizin vücudu sadece bacaklarının yanları açık olacak şekilde sarılmalıdır.

Adım 4: Şimdi elinizi bebeğinizin arkasına koyun ve yavaşça kaldırın. Şimdi battaniyenin kalan alt kuyruğunu bebeğin sırtı ve bacakları arasına sokun. Hızlı bir kundaklamayla işiniz bitti!

Sizin İçin Notlar

Kundaklama, bebeğinizin hareketlerini bir şekilde kısıtladığınız anlamına gelir; bu, küçüğün motor becerilerinin doğru şekilde gelişmesinde bir endişe olabilir. Bu nedenle doğumdan en az 60 gün sonra tam vücut kundaklama önerilmektedir. O yaştan sonra bile bebeği kundaklarken eller açılmalıdır.

Miniyase’nin harika bir kundak müslin örtüsü vardır. Bu örtüler organik doğal pamuktan yapılmıştır ve bir sürü güzel tasarımda mevcuttur. İncelemek için mağazaya gidebilirsiniz.

Bebeği Kundaklamak Nasıl Yapılmalı? sorusuna açıklık getirmiş olduk. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa