Sepetim
bebeğiniz çok ağliyor mu

Bebeğiniz Çok Ağlıyor mu?

Bebeğiniz Çok Ağlıyor mu? Bütün bebekler ağlar; bu, ebeveynler olarak karşılamanız gereken bir ihtiyaç olduğunu bilmenizi sağlar. Peki ya bebek bezi değiştirildikten sonra bile bebeğiniz her zamankinden daha fazla ağlarsa, karnı doluysa ve müslin bebek battaniye onu sıcak tutuyorsa?

Bebek Mide Ekşimesi Nedir?

Doğan tüm bebeklerin yarısından fazlasının bir dereceye kadar Gastro özofagus Reflü veya bebek mide ekşimesi geçirdiği tahmin edilmektedir. Bu, midenin üst kısmındaki kapak düzgün oluşturulmadığında ve bu nedenle beslendikten sonra kapanamadığında meydana gelir. Sonuç, yiyeceğin düzgün bir şekilde sindirilmemesi ve yemek borusunda yukarı çıkmasına, yemek borusunu yakmasına ve menzil dahilinde olan kişiye bir mermi kusması yay göndermesine izin verilmesidir. Pek çok bebek için, reflü küçük bir rahatsızlıktan başka bir şey olmayacak kadar hafiftir – bir sürü müslin örtü ve birkaç yedek kıyafet hazırlayın ve hazırsınız. Ancak bazıları için, mideden çıkan asit boğazı yakabileceğinden, tekrarlayan kusma zayıf kilo alımına ve şiddetli ağrıya neden olabilir. Peki bebeğiniz bunu nasıl iletiyor? Aşırı ağlama, her şeyin yolunda olmadığının ilk işareti olabilir, özellikle beslendikten sonra kusma, sırtın kavislenmesi ve dizlerin yukarı çekilmesi eşlik ediyorsa. Ne yazık ki, bu belirtiler genellikle kolik ile karıştırılır ve birçok ebeveyne beklemekten başka bir şey yapamayacakları söylenir. Bazı bebekler semptomları için ilaca ihtiyaç duyarlar ve kontrol altına alınana kadar, gece geç saatlerde zeminde ilerlemenin hiçbir faydası olmayacaktır.

Bebeğiniz Çok Ağlıyor mu? Bebeğinize Yardım Etmek İçin Ne Yapmalısınız?

Anne babaların çığlık atan demetlerinin daha rahat hissetmelerine yardımcı olabileceği birçok yol vardır; ilaç tedavisi genellikle son çare ve pek çok doktor herhangi bir şeyi hemen reçete etme konusunda isteksizdir. Reflü olan bir bebeği beslemek için iyi bir ipucu, yatmak yerine dik oturduğundan emin olmaktır. Oturduğunuzda yutmak çok daha kolaydır ve sütün mideye inme şansı daha yüksektir. Pek çok anne ve baba, yerçekiminin sütü düşük tutmaya yardımcı olması nedeniyle, beslendikten sonra bebeğinizi dik tutmanın çok önemli olduğunu bildirmiştir. Bu ebeveynler, sütün sindirilmek için zamanının olmasını sağlamak için yemlerden en az otuz dakika sonra gerekli olduğunu iddia ediyorlar. Bebeği askıya almak, özellikle emzirmeden sonra uykuya dalma eğiliminde olan yeni doğanlar için bu konuda yardımcı olabilir. Diğer şeyleri biraz eğime yükseltmek de iyi bir fikirdir – alt değiştirme minderi, bebek karyolası yatağı ve banyo koltuğu; bebeğinizin düz yatmaktan kaçınması gerekir. Diğer anneler, yemekten sonra yatmanıza gerek kalmaması için her zaman bebeği emzirmeden önce değiştirmenizi önerir. Ebeveynlerin bir başka ipucu da banyodaki sıcak su ve hareket semptomları şiddetlendirebileceğinden banyodan hemen önce beslenmekten kaçınmaktır.

Bebek Reflüsü ile Nasıl Başa Çıkmalısınız?

Reflü, birçok yeni ebeveyn için korkunç derecede izole edici olabilir. Kim her hafta bebek grubunda kusmuk anne olmak ister? Kim bakkalda ağlamayı kesmeyen bebekle sırada bekleyen baba olmak ister? Bebeğinizin ağlamasını izlemek ve yardım etmek için kendini güçsüz hissetmek sinir bozucu ve çoğu zaman kalp kırıcıdır. Pek çok bebek durumlarından çıkar ve genellikle katı yiyecekler yedikleri ve bağımsız olarak dik oturdukları sırada semptomların çoğu ortadan kalkar. Bazı bebekler biraz daha uzun süreli bakıma ihtiyaç duyar ve bu ebeveynler için zor olabilir. Günün sonunda, işimiz çocuklarımıza bakmaktır ve sürekli acı çekmeleri göz korkutucu görünebilir. Çoğu bebek Reflüden iyi bir şekilde kurtulur ancak bunu tek başına yapmanıza gerek olmadığını unutmamak önemlidir. İhtiyacınız olursa yardım isteyin ve işten çıkarılmanıza izin vermeyin – bir şeyin yanlış olduğunu biliyorsanız, bebeğiniz en azından dinlenmeyi hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa