Sepetim
bebeğiniz kundak i̇stemiyorsa ne yapmalisiniz

Bebeğiniz Kundak İstemiyorsa Ne Yapmalısınız?

Hem bebekler için hem de anneler için rahat bir uygulama olan kundak çoğu zaman bebekler tarafından istenmemektedir. Peki Bebeğiniz Kundak İstemiyorsa Ne Yapmalısınız?

Bebeklerin rahat bir şekilde uyuması için kundak oldukça önemlidir. Fakat bazı zamanlar bebekler kundak istemez bu sebeple ise kundak istemeyen bebekler için neler yapılmalı inceleyelim. Bunun için alternatif kundak uygulamaları ve ya farklı yöntemler ile bu durum ile kolayca başa çıkabilirsiniz. Kundak istemeyen bebekler için ne yapılmalı sorusunun cevabını bu yazımızda inceleyebilirsiniz.

Kundak İstemeyen Bebekler İçin Alternatif Yöntemler

Kundak uygulaması hem anne için hem de bebekler için oldukça rahat bir uygulamadır. Fakat çoğu zaman bebekler kundak işleminden memnun olmamaktadırlar. Bunun için ise farklı alternatif yöntemler deneyebilirsiniz.

Farklı Kundaklama Yöntemleri

Bebekleriniz klasik kundak uygulamalarından hoşlanmayabilir ve ya rahat etmeyebilirler. Bu yüzden farklı kundak uygulamalarını inceleyerek yeni yöntemler deneyebilirsiniz. Müslin örtüsü uzunluğuna göre farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Kundak istemeyen bebekler için farklı yöntemlerle bebeğinizi kundağa alıştırabilirsiniz.

Uyku ve Banyo Ritüeli

Kundak uygulamasından önce bebeğiniz ılık suyla yıkarken bir yandan da rahatlatıcı müzikler açarak bebeğinizi rahatlatmaya çalışabilirsiniz. Bu ritüelden sonra ise nazik hareketlerle kundak uygulamasına geçebilirsiniz.

Kundak Zamanını Değiştirin

Bebeklerinizin kundak uygulamasından hoşlanmamasının sebebi belki de zamanlama olabilir. Eğer bebeğinizi huzursuz bir anında kundaklamaya çalışıyorsanız bebeğinizin kundak istemediğini düşünebilirsiniz. Bu yüzden bebeğinizin rahat hissettiği bir anda tekrar kundak işlemini yapabilirsiniz.

Bebeğiniz Kundak İstemiyorsa Ne Yapmalısınız?

Eğer tüm yöntemleri denemenize rağmen bebeğiniz hala kundak istemiyorsa o zaman uyku tulumundan yararlanabilirsiniz. Uyku tulumlarının kullanımı hem sizin için hem de bebeğiniz için oldukça rahattır. Bebeğinizin boyuna göre bir uyku tulumu seçerek uyku evresinde rahat olabilmesi için uyku tulumundan faydalanabilirsiniz.

Kundaklama işlemi ilk üç ay oldukça önemlidir. Bebeğinizin uyku evresinin düzene oturması ve sizin de bu süreçte hem fiziksel hem de ruhsal anlamda rahat edebilmeniz açısından kundak oldukça önemlidir. Bu sebeple kundak istemeyen bebekler için farklı kundak yöntemleri deneyerek bebeğinizi kundağa alıştırmayı deneyebilirsiniz. Eğer kundağa alışmıyorsa da uyku tulumu gibi farklı yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa