Sepetim
doğum çantasına neler koyulmalıdır

Doğum Çantasına Neler Koyulmalıdır?

Artık doğum gününüz geldi çattı ve siz hala doğum çantanızı hazırlamadıysanız sizler için hazırlamış olduğumuz Doğum Çantasına Neler Koyulmalıdır rehberinden yardım alabilirsiniz.

Erken doğum ihtimaline karşı doğum çantasını hazırlamak oldukça önemlidir. Eğer doğum çantasına neler koyulmalı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Doğum çantasını hazırlamaya başlamadan önce kimler için çanta hazırlandığı unutulmamalıdır. Bebeğiniz için doğum çantası hazırlamanız ne kadar önemli ise eşiniz ve sizin için de doğum çantası o kadar önemli olmalıdır. Doğum çantasında hem bebek hem de ebeveynler için olması gereken malzemeleri sizler için sıraladık.

Doğum Çantasında Bebek İçin Olması Gerekenler

Öncelikle bebeğiniz doğduğunda kundak yapılması için mutlaka müslin örtüye ihtiyacınız olacaktır. Müslin örtüler pamuklu ve doğal olmasından dolayı bebeklerin sağlıkları için de oldukça önemlidir. Hastane çıkışı çantası için bebek tulumu ve yenidoğan bebek takımları mutlaka olmalıdır. Her hava koşullarına karşı battaniye olmalıdır. Bebek temizlik ve bakım malzemeleri olan ıslak mendil, bebek müslin bez, mendiller ve pamuk olması gerekmektedir. Bebeğinizin yıkanma ihtimaline karşın banyo havlusu da mutlaka doğum çantasında olmalıdır. Aynı şekilde bebek losyonu ve pişik kremini de her ihtimale karşı hazır bulundurmalısınız. Bebeğinizi eve götürürken rahat edebilmeniz için aynı zaman da araba koltuğu da oldukça önemlidir. Bebek bezleri, hastane çıkış kıyafetleri, mendilleri gibi en temel malzemeleri yedek bulundurmanız sizlere rahatlık sağlayacaktır.  Bebek için doğum çantasına neler koyulmalıdır listesini doğumdan önce mutlaka hazırlamanız size fayda sağlayacaktır.

Ebeveynler İçin Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Doğum çantasında bebeğinizin malzemeleri kadar anne babanın da rahat edebilmeleri için önemli malzemeler olması gerekmektedir. Öncelikle anneler için emzirmenizi kolaylaştıracak önden düğmeli gecelik alabilirsiniz. Rahat iç çamaşırları mutlaka çantada olması gerekmektedir. Hijyenik pedler doğumdan sonra kadınlar için oldukça önemlidir. Göğüs pedleri, meme ucu kremleri ve emzirme örtüsü bir diğer önemli malzemelerdir. Terlik ve çoraplar sizi sıcak hissettirebilir ve rahatlık sağlar bu sebeple olması gerekir. Bunların dışında eşiniz içinde şarj aletleri, hafif atıştırmalık yiyecekler, yedek giysi ve tuvalet malzemesi gibi önemli malzemeler olması gerekir. Doğum çantasında olması gereken malzemeleri doğum anınızdan önce mutlaka hazırlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa