Sepetim
kundak nasıl yapılır 5

Kundak Nasıl Yapılır? Bebek Nasıl Kundaklanır?

Kundak nasıl yapılır konusu yeni annelerin çok fazla araştırdığı bir konu. Bir bebeği kundaklamanın güzelliği sadeliğindedir. Müslin örtü ve iki sevgi dolu eliniz varsa, kundak çok sevimli bir etkinliktir. Bir bebeği nasıl kundaklayacağınızı adım adım öğrenmek sevgi ve dikkat gerektirir, ancak bir bebeği nasıl saracağınızı muhtemelen sandığınızdan daha kolaydır. Bir bebeği kundaklamanın anahtarı, aslında kundaklama tekniklerini bulmak ve hem sizin hem de çocuğunuzun en rahat edeceği kundaklama adımları rutini oluşturmaktır.

Kundaklamanın en iyi yolunun ne olduğunu merak ediyorsanız, kundaklamayı sadece kolay değil aynı zamanda sevimli kılan yumuşak müslin battaniyelerden başka bir yere bakmayın. Bir bebeği battaniyeye nasıl saracağınızın cevabının karmaşık olması gerekmez. Aslında, bir muslin battaniyesiyle kundak yapmanın tüm ayrıntılarını keşfetmek, bir bebeği sakinleştirmenin ve yatıştırmanın en güvenli ve en etkili yollarından biridir.

Çocuk doktorları, yeni ebeveynlerin yenidoğanlarına ve bebeklerine uyurken güvenliğini sunabilmeleri için kundaklama teknikleri ve uygun kundaklama yöntemleri önermektedir. Bir müslin battaniye ile nasıl kundaklanacağını öğrenmenin en iyi yanı, müslin örtüler yumuşak dokunuşlu ve inanılmaz derecede nefes alabilir, yani bebeğin aşırı ısınmayacağı anlamına gelir. Müslin ayrıca biraz esneme sağlar, bu da onu yaygın kundaklama yöntemleri için daha az sınırlayıcı bir malzeme haline getirir. Aşağıdaki kundaklama talimatlarını takip etmek, hem bebeğin hem de ebeveynlerin şekerleme ve yatma vaktinde rahat etmelerini sağlayacaktır!

Kundak nasıl yapılır? 4 basit adımda kundaklama yöntemi

kundak nasıl yapılır 6

Adım adım kundak nasıl yapılır?

Kundak Nasıl Yapılır Adım 1

kundak nasıl yapılır 1

Kundağı bir üçgen şeklinde katlayın ve bebeğinizi omuzları katın hemen altında olacak şekilde ortaya yerleştirin.

Kundak Nasıl Yapılır Adım 2

kundak nasıl yapılır 2

Bebeğinizin sağ kolunu hafifçe bükerek vücudunuzun yanına yerleştirin. Kundağın aynı tarafını alın ve sağ kolunuzu kumaşın altında tutarak bebeğinizin göğsüne sıkıca çekin. Kundağın kenarını gövdenin altına sokun ve sol kolu serbest bırakın.

Kundak Nasıl Yapılır Adım 3

kundak nasıl yapılır 3

Kundağın altını, kumaşı kundağın üst kısmına sokarak bebeğinizin ayaklarının üzerine katlayın.

Kundak Nasıl Yapılır Adım 4

kundak nasıl yapılır 4

Bebeğinizin sağ kolunu hafifçe bükerek vücudunuzun yanına yerleştirin. kundağın aynı tarafını alın ve sağ kolunuzu kumaşın altında tutarak bebeğinizin göğsüne sıkıca çekin. Kundağın kenarını gövdenin altına sokun ve sol kolu serbest bırakın.

Estimated Cost: 99 TRY

Supply:

  • Müslin Örtü

Tools:

  • Müslin Örtü

Materials: Müslin Örtü

Bebekleri kundaklamak için ihtiyaç duyduğunuz kundaklama talimatları uzun veya karmaşık değildir. Aslında, yeni doğmuş bir bebeğin nasıl kundaklanacağını bilmek, tüm ebeveynlik tarihinde en çok saygı duyulan geleneklerden biridir. Bir battaniyeyle nasıl kundaklanacağını öğrenmek, yeni doğmuş bir bebeğin hayatının önemli bir parçasıdır. ve bir battaniyeyle nasıl kundaklanacağını bilmenin faydaları, bebeğinizin rahimde alıştıkları aynı tür rahatlığı sağlar. Kundaklama teknikleri, yeni doğan bebekler için bir sıcaklık ve aşinalık yeri yaratmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda size, ebeveyne, gönül rahatlığı ve umarım daha uzun uyku nöbetleri sunar.

Kundak nasıl yapılır? Kolları açık bir bebeği kundaklamak

Kundaklama herkese uymaz ve bazen kundakçı bebeklerin size uygun olmadığını fark edebilirsiniz. ancak bir muslin battaniyeyle kundaklanmak, bebeğiniz için doğru olan bir kundaklama stilini denemek kadar basit olabilir. Kolları dışarıda nasıl kundaklanacağını öğrenmek bebeğinizin tercih ettiği kundaklama modu olabilir. Bunu yapmak için, kundağınızı normalde yaptığınız gibi hazırlayın, ancak kundak kıvrımını omuzlarda hizalamak yerine koltuk altlarının altına doğru hareket ettirin. oradan, normalde yaptığınız gibi kundaklayın.

Kundaklama güvenli mi?

Kundaklama güvenli kabul edilir. Bebekler ürkme refleksini deneyimlemeye yatkın olduklarından, yatma ve uyku vaktinde güvenli kundaklama tekniklerini uygulamaya koymak, yeni doğanlar ve bebekler için güvenli ve rahat bir ortam yaratabilir.

Bir bebeği çok sıkı kundaklayabilir misin?

Çok sıkı bir kundaklama yöntemi kullanmanız önerilmez, ancak kundağınızı test etmek için test için hızlı bir kundaklama tekniği iki parmak testini kullanmaktır. Sadece iki parmağınızı kundak ile bebeğinizin göğsü arasına yerleştirin. Parmaklarınız kumaşın altına kolayca oturursa, tam doğru kundağı elde etmiş olursunuz.

Kundaklanmış bir bebeği emzirebilir misin?

Emzirirken bebeğinizi kundaklamanız tavsiye edilmez, ancak nedeni düşündüğünüz gibi olmayabilir. Bebeğinizin çok rahat olup uykuya dalabileceği gerçeği nedeniyle, emzirirken bebeğinizi kundaklamanız önerilmez. ve bu kötü bir şey olmasa da, bebeğinizin yeterince yiyecek almadığı anlamına gelirse sorun olabilir. Seçtiğiniz emzirmek için ise, bebeğinizi beslenme süreci boyunca uyanık ve uyarılmış halde tutmaya çalışın, böylece ihtiyaç duydukları tüm besinlerin tadını çıkarabilirler.

Kundak nasıl yapılır konusunu adım adım anlatmaya çalıştık, anneler için bebek bakımı konusunda rehber olmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yeniliklerden haberdar olmak için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz @miniyase

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa