Sepetim
kundak yapmayi ne zaman birakmali

Kundak Yapmayı Ne Zaman Bırakmalı?

Bebeklerin rahat ve güvenli bir şekilde uyuması için kundak oldukça önemlidir. Fakat Kundak Yapmayı Ne Zaman Bırakmalı diye soruyorsanız belli bir süre sonra bırakmanız gerekir diyebiliriz.

Bebeğinizin kundak ayrılma süresinin geldiğini düşünüyorsanız ve ya bebekler için kundak yapmayı ne zaman bırakmalı diyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız.  Bebekler için kundak yapılması hem anne için hem de bebek için oldukça önemlidir. Fakat belirli bir süre sonra bebekler için kundak yapılması bırakılmalıdır. Nasıl kundak yapmayı bırakacağınızı ve ya ne zaman bırakmanız gerektiğini merak ediyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin.

Kundak Bırakma Zamanı

Hamilelikten ilk 3 ay sonra uzmanlar tarafından bu sürecin hala hamilelik devamı olduğu belirtilmektedir. Bu sebeple bebekler kendisini doğumdan sonra da anne karnında gibi rahat ve güvende hissetmek isterseler. İşte bu sebeple bebekler için 3 ve ya 4 ay boyunca kundaklama yapılması oldukça önemlidir. Bebeklerin normal uyku düzenlerine geçebilmesi için uzmanlar tarafından 3 ve ya 4 aydan sonra kundak yapılmasının bırakılması gerektiği vurgulanmaktadır. 3 ve ya 4 aydan sonra bebekler dönmeye ve hareket etmeye başladıkları için kundak mutlaka bırakılmalıdır. Bebeğiniz kundağın içinde sürekli hareket etmeye ve ya örtüyü çekiştirmeye başladıysa kundağı bırakmanızın zamanı gelmiştir. Bu yüzden bebekler için kundak yapmayı ne zaman bırakmalı zamanı 4 ayı geçmemelidir. Peki kundak bırakma işlemini nasıl yapmalısınız?

Kundak Bırakma Nasıl Yapılır?

Öncelikle kundağı tamamen bırakmak yerine kundak yapılma işlemini değiştirebilirsiniz. Bunun için ise kundak yaparken bebeğinizin kolunu dışarı da bırakarak bir süre bu şekilde kundak bırakmaya adım atabilirsiniz. Bir diğer yöntem de kundak yapılma aşamasında bebeğinizin ayaklarını dışarı da bırakabilirsiniz. Bebeğiniz dönmeye başladığında kundak yapılmasını bırakmalısınız. Eğer hala dönmeye başlamadıysa ve kundak yapılmasını bırakmak istiyorsanız da uyku tulumundan yardım alabilirsiniz. Uyku tulumu kundak bırakma aşamasına yardımcı olmasından dolayı oldukça önemlidir. Bu yöntemleri izleyerek siz de bebeğinizin kundak bırakma zamanı geldiğinde yavaş ve emin adımlarla kunda yapılmasını bırakabilirsiniz. Kundak bırakma zamanı bebekler için genellikle 3 ve ya 4 aydır. Bu süreye dikkat ederek kundak yapmayı bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa