Sepetim
müslin kumaş nasıl kullanılır

Müslin Kumaş Nasıl Kullanılır?

Müslin kumaş %100 pamuktan üretilmiş tamamen organik kumaş türüdür. Peki nasıl kullanılır? Alerjik bir sorun yaratmaz. Tüylenme yapmaz ve toz toplamaz. Seyrek dokuma sistemi sayesinde nefes alabilen ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Terletmez ve örtü, battaniye olarak kullanıma çok uygundur. Her mevsim kullanım için uygundur. İlk yıkamadan itibaren dokusu yumuşaklaşır ve bebeğinizin hassas cildine zarar vermeden mükemmel bir uyum sağlar. Hassas ve hafif yapısı ile taşımak oldukça kolaydır. Kullanım alanının oldukça geniş ve farklı ihtiyaçları karşılaması ile çok yönlü kullanıma uygundur.

Müslin örtüler OEKO TEKS GOT sertifikasına sahiptir. Miniyase. Com’da bulunan müslin örtüler ile tamamen bitkisel ve doğaldır. Üretimi sağlanan ürünleri ile Miniyase doğallığını tescillemiş bir markadır. Bu sertifikaya sahip kaliteli ve güvenilir ürünlere miniyase.com adresinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bitkisel toz renk vericiler ile elde edilen desenler bebeğinizin cildine zarar vermeden müslin kumaşlarla modern görünüm kazandırır. Hiçbir kimyasal madde kullanılmadan saf, ham madde kullanılarak üretim işlemi gerçekleşir. Yeni doğan bebeklerin ve annelerinin gönül rahatlığı ile kullanabileceği doğallıkta ve kalitede ürünlerdir.

Müslin Kumaşın Kullanım Alanları

Bebeğimizin gazını çıkarırken omzumuza ya da dizimize ağızının değmesini istemeyiz. Bu gibi durumlarda müslin omuz örtüsü ya da müslin diz örtüsü olarak kullanılarak daha sağlıklı ve doğal şekilde bebeğimizin gazını çıkarmak mümkün.

Emici özelliği sayesinde bebeğimizi yıkadıktan sonra havlu olarak kullanarak bebeğimizin vücudunu narin şekilde kurulanabilir. Ayrıca alt değiştirme bezi ya da bebeğinizin vücuduna masaj yaparken altına serebileceğiniz bir örtü olarak ta kullanabilirsiniz. Bebeğiniz oyun oynarken evde ya da açık alanda yere serebileceğiniz temiz bir örtü olarak da kullanılabilir.

Sıcak havalarda uyurken bebeğimizin üzerine örteceğimiz ince bir örtüye ihtiyaç duyarız. Hava alarak terletmeme özelliği ile bu ihtiyacımızı müslin örtüler hafif ve %100 pamuklu dokusu yardımı ile karşılarlar. Sıcak havalarda terletmeden bebeğinizi kendi vücut ısısında tutmaya yardımcı olur. Bebeğiniz uyurken üzerini örtebileceğiniz bir battaniye, örtü olarak ta kullanılabilir. Ayrıca pusetinin ya da dışarıda dolaşırken bebek arabasının üzerine örtmek için bir güneşlik gibi de kullanılabilir. Nefes alan seyrek dokuma özelliği ile bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından korurken aynı zamanda rahat bir şekilde nefes alabilmesini de sağlayabilirsiniz.

Müslin Kumaş Nasıl Kullanılır?

Müslin kundak örtülerinde kullanılır. İlk defa Mısırlılar tarafından bebekleri kundaklamak için kullanılmıştır. Yumuşak ve seyrek dokuma özelliği ile bebekleri kundak yaparken aileler sıklıkla tercih etmektedir. Hava alabilen kumaş yapısı sayesinde kundaklı bebeğin terlemesini önler ve cildine zarar vermez. Doğal yapısı ile bebeğinizin vücuduna zarar vermeyecek en güvenilir malzeme olan pamuktan üretilmiştir. Uyku sırasında bebeğinize doğal ve rahat bir uyku sağlar.

Bebeklerin diş çıkarma zamanları sık sık ağızları sulanır. Ağızlarından akan salyaların üzerini ıslatmaması için müslin kumaştan üretilmiş yaka önlükleri ya da omuz bezleri bu zamanlarda aileler için emici özelliği ile büyük kolaylık sağlar ayrıca bu özelliği sayesinde yumuşak bir havlu olarak da kullanılabilir. Emzirme ve kusma zamanlarında da bebeğinizin ağızını silmek için kullanılabilir. Ayrıca kolay kuruyabilen kumaş yapısı vardır. Bu gibi sık yıkama gerektiren durumlarda bile rengi bozulmaz ve ilk aldığınızdaki canlılığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Müslin kumaş çeşitleri anneler içinde alternatif özelliklerde kullanılabilecek bir üründür. Emzirme sırasında müslin örtü ile ana kucağı yapabileceğiniz gibi, dışarı da emzirirken üzerini kapatmak amacıyla kullanım içinde oldukça uygundur.

Soğuk havalarda bebeğinizi evde kat kat giydirmek yerine normal kıyafetinin üzerine örteceğiniz müslin örtüyü battaniye olarak kullanabilir ve bebeğinizi soğuktan koruyabilirsiniz. Bu sayede terlemesini de önlemiş aynı zamanda rahat kıyafetler ile kaliteli bir uyku uyumasını sağlayabilirsiniz.

Müslin Kumaş Nasıl Kullanılır konusunu inceledik. Anneler için Bebek bakımına dair tüm konuları inceleyeceğiz. görüşmek üzere.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa