Sepetim
maya muslin ortusu

Müslin Kumaş Nedir?

Müslin düz kumaş türünden oluşan pamuklu bir kumaş türüdür. Tamamen saf ve %100 organik doğal pamuktan üretilir. Bebek tekstil ürünlerinde kullanımı sıkça tercih edilir. Adını ilk üretildiği yer olan Irak’ın Musul şehrinden almıştır. Dünyanın en eski kumaşları arasında yer alır. Saf, yumuşak, dayanıklı ve hava alan özelliği sayesinde bebek ürünlerinde sıkça kullanılır. Yıllardır annelerin ilk tercihi arasında yer alır. Yeni anneleri oldukça rahatlatan bir kumaş türüdür. Araştıran annelerin, büyük annelerin doğumdan itibaren ilk tercihleri arasında yer alır. Yıkandıkça ve kullandıkça daha da yumuşayan yapısı ile bebeklerimizin hassas ve narin ciltlerine zarar vermeden konforlu bir dönem sunar. Yeni doğan bebekler için bile tereddüt etmeden kullanılabilir. Alerjik etkilere neden olmaz, anti alerjiktir. Bünyesi alerjik olan, toza karşı hassasiyeti olan bebekler için %100 güvenle kullanılabilecek bir üründür. Aldığı güvenilirlik ve doğallık sertifikaları ile bu özellikleri tescillenmiştir.

Müslin Kumaş Yapısı ve Güvenilirliği

Hem yumuşak hem de emici özelliklere sahiptir. Şeffaf ince dokumalardan kalın kaba dokumalara kadar farklı birçok çeşidi vardır. Müslin kumaş seyrek dokuması sayesinde hava alan bir yapıya sahiptir. Nefes alan yapısı sayesinde terlemeyi önler. Her mevsim rahatlıkla kullanılabilen bir kumaş türüne sahiptir. Müslin örtüsü üretilirken az işlenmiş kumaşlar ve bu kumaşları ham haliyle kullanarak üretilir. Doğal dokusunu bozmadan kimyasal ya da yapay bir ürün eklenmeden saf hali ile işlem yapılır. Narin ve cilde zarar vermeyen kumaş olmasına rağmen oldukça dayanıklı bir üründür. Benzer renkler ile beraber makinede yıkamaya uygundur. Bebeklerin kıyafetleri çabuk kirlendiği için ve temizlik amacıyla sık sık yıkanmaya ihtiyaç duyar. Müslin bezleri de istediğiniz sıklıkta yıkayabilirsiniz. Renk kaybı meydana gelmeden ilk aldığınız gün ki renkleri kaybetmediğini göreceksiniz.  Müslin kumaşlar da tüylenme ya da toz toplama gibi dezavantajlar yoktur. Genellikle düz renklidirler ancak doğal renk ürünleri ve gelişen teknoloji ile beraber çeşitli desenler ve baskılarda yapılmaktadır.  Bebeğinizin cildi ile birebir temasta olan bu müslin bezler dokuma sırasında tamamen bitkisel toz boyalar kullanılarak farklı desen, motif ve renkleri oluşturuluyor. Müslin Kumaşlara beyazlatma işlemi uygulanmadan doğal renk sağlayıcılar işlem yapılarak kimyasal hiçbir ürünün kullanılmadan üretim ve dokuma işlemi gerçekleşiyor.

%100 pamuk ile üretilmiş ve 120 x 120 cm boyutlarında olan müslin örtülere miniyase.com adresinden çeşitli renk ve desen seçeneği ile ulaşmak mümkün. Müslin kumaş detaylı ufak ve bebeğinizin narin elleri ile uyumlu diş kaşıma ürünleri de sitelerinde mevcut.

Hafif yapısı ile ağır hissettirmeyen bir yapıya sahiptir. Serin havalarda bebeğiniz üşümesin diye bebeğinizin üzerine örtebileceğiniz gibi sıcak, güneşli havalarda güneşten korumak amacıyla da bu müslin örtüleri kullanabilirsiniz.

OEKO TEX – GOTS Sertifikası Nedir?

Muslin kumaşlar miniyase.com adresinden bakabileceğiniz ürün seçeneği ile OEKO TEX – GOTS sertifikasına sahip boyalar ve ipliklerden üretilmektedir. Arama motorlarında “Made in green by OEKO TEX” olarak ta görülebilir. Üretim ve kumaşı işleme aşamasında tamamen bitkisel ve doğal ürünler kullanılır. Sosyal sorumluluk içeren koşullarda ve çevre dostu şartlarda, zararlı olan maddelere karşı test edilmiş ürünlerden elde edilen tekstil ürünlerinde markayı vurgulayan bağımsız bir tekstil isimlendirmesidir. Ürünlerin sürdürülebilir bir şekilde üretildiğini gösterir ve her bir parça müşteri için takip edilebilir şeffaflık sağlayan bir kod içermektedir. Güvenilirliği ve ürün kalitesi kanıtlanır. Özel baskı teknolojisi ile modern müslin kumaş desenleri sizin beğeninize sunar. Canlı renkleri doğallık ile birleşerek güzel desenli ve gözlere hitap eden müslin örtü modelleri ortaya çıkar.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa