Sepetim
yarim kundak nasil yapilir

Yarım Kundak Nasıl Yapılır?

Yarım Kundak Nasıl Yapılır? Anne karnı bebekler için güvenli olduğundan dolayı kundak uygulaması ile de bebeklerinize aynı güveni ve rahatlığı verebilirsiniz.

Bebeklerin uykularında istemsiz hareketlerinden dolayı rahatsız olmamaları için yapılmaktadır. Hamilelikten sonra ilk 3 ay hamileliğin devamı olarak kabul edildiği için bebeğin anne karnındaki rahat ve güvenli yerini tekrar hissedebilmesi için kundak uygulaması oldukça önemlidir. Bugünkü yazımızda sizlerle Yarım Kundak Nasıl Yapılır konusunu hem de yarım kundak uygulamasının önemini konuşacağız.

Yarım Kundak Uygulaması

Bebeklerin uyku evrelerinde rahatı için kundak uygulaması oldukça önemlidir. Bebekler doğduktan sonra uykularında istemsiz el ve kol hareketleri yapabilmektedirler. Bu istemsiz hareketler ise bebeği uykusundan uyandırabilmektedir. Bunun olmaması için ve bebeklerin anne karnındaki güven ve rahat ortamının sürdüğünü hissedebilmesi için kundak işlemi oldukça önemlidir. Kundak uygulaması için öncelikle müslin örtüsüne ihtiyacınız vardır. müslin örtüsü doğal ve yumuşak olduğu için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Fakat müslin örtüsüne sahip değilseniz herhangi bir yumuşak örtü de uygun olacaktır. Örtüyü bebek masasına ve ya koltuğun üzerinde serin ve uç noktasını katlayarak ters üçgen haline getirin. Daha sonra bebeği omuzları kat yerlerine gelecek şekilde örtünün üzerine yatırın. Bebeğin sol kolunu vücuduna doğru yaklaştırın ve sol taraftan örtüyü bebeğin sağ kolunun altına sıkıca yerleştirin. Daha sonra bebeğin üst kısmı sıkı alt kısmı ise serbest kalacak şekilde örtünün altta kalan ucunu üste doğru örtün. Tekrar diğer kol için aynı işlemi dikkatlice sol kolu içinde yapmalısınız. Bu şekilde yarım kundak nasıl yapılır sorusunu inceledikten sonra bebekler ve ebeveynler için önemini incelemeye de devam edelim.

Yarım Kundak Uygulamasının Önemi

Hamilelikten sonra ilk 3 ay hala hamileliğin devamı olarak uzmanlar tarafından kabul edilmiştir. Bu sebeple bebekler doğduktan sonra da anne karnındaki rahatlığı ve güveni aradıkları için doğumdan sonra da bebeklere yarım kundak uygulaması yapılması oldukça önemlidir. Ayıca bebeklerin doğumdan sonra uyku evrelerinde istemsiz el ve kol hareketleri yaptıkları için uykularından uyanmamaları ve rahat bir şekilde uyumaları için de kundaklama yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa