Sepetim
yenidogan bebekler nasil giydirilmeli

Yenidoğan Bebekler Nasıl Giydirilmeli?

Bebeğiniz için alışveriş yapıyorsanız Yenidoğan Bebekler Nasıl Giydirilmeli makalemizi okuyarak alışverişinize devam edebilirsiniz.

Doğumdan sonra bebeğinizin nasıl giydirilmesi gerektiğini bilmiyorsanız bu yazıyı takip edebilirsiniz. Yenidoğan bebekler nasıl giydirilmeli sorusu gelen en çok sorulardan biridir. Bu sebeple sizler için bebeğinizi nasıl giydirmeniz gerektiğini ve giydirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceleyelim.

Yenidoğan Bebeklerin Giyimi

Öncelikle yenidoğan bebeklerin kıyafet seçimlerini yaparken dikkat etmeniz gereken nokta pamuklu giysiler seçmenizdir. Yenidoğan bebeklerin kundak yapılması için de müslin örtüsü olmazsa olmazlardandır. Bebek üşür kaygısı ile kalın kıyafetler tercih edilmemelidir. Bunun yerine ince ve pamuklu giysiler giydirilmelidir. Ayrıca yenidoğan bebeklerin hassas olmasından kaynaklı da kıyafetlerini çıkarırken kolay olan giysiler tercih edilmelidir. Bebeklerin kıyafetlerini terletmeyen, tüylü olmayan, cildin hava almasını sağlayan ve pamuklu olan giysileri tercih ettiğinize emin olmalısınız. Yenidoğan bebekler için genel olarak iç tulumlar tercih edilmelidir. Ayrıca yenidoğan bebeklerin göbek kordonuna dikkat etmek gerektiği için de yandan çıtçıtlı kıyafetler tercih edilmelidir. Bebeklerin ilk aylarında istemsiz hareket etme özellikleri olduğu için kendilerine zarar vermemeleri için eldiven, şapka ve çorap mutlaka giydirilmelidir. Aynı şekilde bu malzemelerinde pamuklu olması gerekir. Yenidoğan bebekler için giyim bu şekilde olmalıdır.

Yenidoğan Bebeklerin Giyiminde Dikkat Edilmesi Gereken

Bebekleriniz için seçtiğiniz kıyafetlerin pamuklu olması yenidoğan bebekler için oldukça önemlidir. Aynı şekilde yenidoğan bebeklerin kıyafetleri terletmemesi, tüylü olmaması ve ya kıyafetlerin üzerinde boncuk metal gibi malzemeler olmaması gerekmektedir. Doğal malzemelerden üretilen, pamuklu ve cildin hava almasını sağlayan kıyafetlerin seçimi yenidoğan bebekler için oldukça önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise kıyafetler bebekleri sıkmamalı ve hareketlerini kısıtlamaması gerekmektedir. Kıyafetlerin yumuşak ve az dikişli olması yenidoğan bebekler için oldukça önemlidir. Ayrıca yenidoğan bebeklerin göbek kordonu olacağı için kıyafet alışverişi yaparken bunu göz önünde bulundurarak yenidoğan kıyafetleri seçmelisiniz. Kalın ve terleten kıyafetler yerine ince ve pamuklu kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Sizler için yenidoğan bebeklerin nasıl giyinmesi gerektiğini bu yazımızda açıkladık. Bu çok önemli noktalara dikkat ederek bebeğinize güvenle alışveriş yapabilirsiniz..

Worldwide shipping

Tüm Dünyaya Hızlı Gönderim

Tüm Türkiye’ye Hızlı Kargo

MNG ile Hızlı Gönderim

Organik ve doğal

Yumuşacık %100 doğal pamuk

100% Güvenli alışveriş

İyzico / Mastercard / Visa